Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/tanie--loty.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Tanie Loty – Nie ważne jak, byle dolecieć !?

Tanie loty, przeloty, wyloty – BILETY LOTNICZE

Costa Dorada złote wybrzeże Hiszpanii

Costa DoradaTak właśnie należy na polski tłumaczyć nazwę Costa Dorada, która z pewnością nawiązuje do złocistego piasku tamtejszych plaż. Od słońca złotą barwę przyjmują także dachy domów oraz żagle jachtów licznie pływających latem. Hiszpańskie wybrzeże to idealne miejsce na wspaniałe wakacje. Podróż możemy zorganizować sobie na własną rękę, z Polski linie lotnicze kursują do Barcelony, dalej musimy przesiąść się na pociąg. W mieście Salou dostępnych jest 50 hoteli a także kwatery i pensjonaty, w których cen rozpoczynają się od 20 euro. Ciekawą ofertę na ten rejon posiadają także nasze biura podróży, wycieczki last minute z ofertą all inclusive kosztują od 2000 zł za osobę.

Największym miastem katalońskiego wybrzeża jest Salou. Miasto posiada szeroki bulwar idealny na spacery o zachodzie słońca, znajdziemy tu mnóstwo restauracji, tawern oraz dyskotek, zabawa trwa do białego rana. Bulwar od 9 plaż oddzielony jest pasem śródziemnomorskiej zieleni, wśród nich palmy, których szum przypomina szum fal. Złote plaże są wyjątkowe, ich szerokość sięga 100 metrów. Wiele osób czeka na weekend i na zachód słońca, bowiem wtedy uruchamiana jest fontanna, tryskająca kolorowymi strumieniami.

Costa Dorada zachwyca kolorowymi budynkami, wille pochodzą z przełomu XIX i XX w, spacerując po mieście poczujemy się jak w kolorowej bajce. Turyści często spacerują długą na 2 km ulicą Camino de Ronda. Jej atrakcją są widoki, biegnie ona skalistym urwiskiem wzdłuż morza.

Do innych ciekawych miast regionu należy także Tarragona – stolica regionu, znana jest za sprawą cesarza Oktawiana Augusta, który stworzył tu siedzibę rzymskiej prowincji Hispania Citerior, znajdziemy tu między innymi świetnie zachowany rzymski amfiteatr. Życie w mieście tętni przez cały dzień, najbardziej ruchliwą ulicą, pełna kawiarenek i restauracji jest Rambla Nova. To właśnie tutaj 23 września odbywa się uliczna fiesta, na której akrobaci tworzą piramidy.

Costa Dorada to także kolebka owoców morza, w miejscowości Cambrils może spróbować tutejszych specjałów. Dopływa tu statek z Salou, jest tu ponad 200 restauracji, w których możemy spróbować sardynek, krewetek, małż, kalmarów, ośmiornic. Podawane są smażone, pieczone na grillu, gotowane, do koloru do wyboru. Do smaku miejscowe białe wino i jesteśmy w raju.

Costa Dorada

Category: Wakacje, Wczasy