Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/tanie--loty.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Tanie Loty – Nie ważne jak, byle dolecieć !?

Tanie loty, przeloty, wyloty – BILETY LOTNICZE

Dostawa Dreamliner rozpoczęta

Dreamliner Stało się, liniowiec marzeń, czyli Boeing 787 Dreamliner trafił właśnie do swojego pierwszego odbiorcy czyli azjatyckich linii lotniczych ANA. Dostawa przebiegła z dużym opóźnieniem, pierwszy termin przypadał na początek 2009 roku dziś mamy rok 2011 i w końcu się udało.

Do podpisania umowy odbioru doszło w niedzielę 25 września, podczas uroczystości zebrało się ponad 500 osób zajmujących się projektem przyjęcia 787. Odbiór maszyny na lotnisku oglądało kilka tysięcy osób. Sama maszyna B787 Dreamliner jest najnowocześniejsza, to szczyt osiągnięć technologicznych, pracownikom firmy za ciężką i długą współpracę dziękował sam Jim McNerney prezes firmy Boeing.

Azjatyckie linie lotnicze ANA rozpiera duma, że to właśnie one są pierwszym na świecie odbiorcą tej wyjątkowej maszyny. Lecz ANA to nie tylko odbiorca, to partner Boeinga w całym procesie tworzenia Dreamlinera. Dzięki nowej maszynie przewoźnik podniesie komfort podróżowania ale także pozwoli zaoferować klientom nowe niedostępne dotąd kierunki podróży. Co ciekawe dokładnie 30 lat temu odbył się pierwszy lot Boeinga 767-200.

Współpraca linii ANA i Boeinga rozpoczęła się w kwietniu 2004 roku kiedy to przewoźnik zamówił 50 sztuk samolotów 787 Dreamliner. Pierwsze dwie maszyny będą nosiły charakterystyczne malowanie, które oznacza cechy charakterystyczne dla ANA, czyli innowacyjność, oryginalność oraz natchnienie.

Specjalnie dla ANA producent podzielił przestrzeń samolotu na dwie części, klasę biznes oraz klasę ekonomiczną – w początkowej fazie użytkowania będzie wykorzystywany na krótkich trasach międzynarodowych. Samolot wyposażony jest w przestronne wnętrze, duże okna, wygodne fotele oraz dotykowy panel rozrywki w kolejnym siedzeniu.

Do budowy samolotu wykorzystano lekkie materiały kompozytowe które znajdziemy w kadłubie i skrzydłach, sprawia to, że samolot jest lżejszy, przez co zużywa mniej paliwa i jest dużo bardziej oszczędniejszy od poprzedników. We wnętrzu zastosowano dźwiękoszczelna podłogę oraz izolacyjne materiały obiciowe którą tłumią hałas. Wiele rozwiązań technologicznych jest nie widzialnych dla oka pasażera, jednak zapewniają spokojny, przyjemny i komfortowy lot. Na dzień dzisiejszy linia lotnicza ANA zamówiła 55 B 787. Do końca marca 2012 przewoźnik otrzyma 11 maszyn. Kolejne osiem samolotów ma zostać dostarczonych do 1 III 2013 r.

Dreamliner Pierwszy lot maszyną 787 Dreamliner, który zapoczątkuje regularne loty odbędzie się na trasie Tokio – Okayama – Hiroszima, będzie to miało miejsce 1 listopada. Miesiąc później przewoźnik rozpocznie kursy międzynarodowe, Liniowiec marzeń obsłuży trasę Tokio – Pekin. W styczniu przyszłego roku linia lotnicza ANA uruchomi pierwszą trasę dalekodystansową z Tokio do Frankfurtu.

My również mamy powody do zadowolenia, w kwietniu przyszłego roku Boeing 787 Dreamliner przyleci do Polski, PLL LOT jest pierwszym europejskim odbiorcą maszyny na miarę XXI w. Polski przewoźnik zamówił w sumie osiem samolotów, które trafią do nas do końca 2013 r.

Category: Linie Lotnicze