Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/tanie--loty.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Tanie Loty – Nie ważne jak, byle dolecieć !?

Tanie loty, przeloty, wyloty – BILETY LOTNICZE

Gdańsk i Sopot, światowo docenione!

SopotJak to miło jest się dowiedzieć, że wizytówka naszego Pomorza, miasta Sopot i Gdańsk, widnieją na liście najciekawszych do odwiedzenia w 2011 roku miejsc na świecie, którą ułożył jeden z najważniejszych amerykańskich dzienników New York Times. Oba miasta znalazły się w towarzystwie 41 wybranych innych zakątków całego świata.

Pierwszą pozycję zajmuje otoczona przez ośnieżone szczyty Andów, przepiękna stolica Chile, Santiago de Chile, z której niedaleko jest do wybrzeży Pacyfiku. Miasto ma kilka wartych uwagi zabytków, które warto zobaczyć, a także skupia liczne muzea. Santiago de Chile jest też świetnym miejscem wypadowym do wojaży po kraju. Przyjeżdżający tu turyści mogą od czerwca do października w jednym z ośrodków szaleć na nartach oraz do woli kosztować wspaniałych win ze słynnych winnic np. Concha y Toro. Santiago de Chile zostało docenione po tym, jak szybko się to miasto podniosło po ostatnim trzęsieniu ziemi. W krótkim czasie powstały nowe muzea, hotele, ekskluzywne restauracje. Trzęsienie ziemi przyczyniło się do wielu zmian w mieście, a one z kolei do zajęcia zaszczytnego pierwszego w rankingu New York Timesa, najciekawszego do odwiedzenia miejsca globu.

Oba polskie miasta, Sopot i Gdańsk, znalazły się razem na 17 pozycji. Na Gdańsk dziennik zwrócił uwagę ze względu na mające się tu odbyć Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2012. Jak informuje cały świat New York Times, z tego powodu otworzony został niedawno w Gdańsku luksusowy hotel Hilton, a także nowe stylowe restauracje oraz hala widowiskowo-sportowa Ergo Arena. Jako pierwsza na niej zaśpiewała w zeszłym roku popowa amerykańska wokalistka, Lady GaGa. Dziennik opisując Gdańsk z uznaniem wypowiedział się też o Filharmonii Bałtyckiej.

Sopot z kolei polecany jest ze względu na panujący w nim wspaniały klimat, który tworzy najdłuższe na Bałtyku molo, białe plaże, cudowne wille, pełne roześmianych ludzi kawiarnie i kluby. New York Times wspomniał też o będącej w budowie nowej Operze Leśnej, która ma zostać otwarta po kilkuletniej renowacji w 2012 r.

New York Times rekomenduje polskie miasta, jako świetne miejsca dla lubiących się bawić oraz dla fanów piłki nożnej. Wskazuje, że nie jest to tylko ulubione wakacyjne miejsce Polaków, ale i obcokrajowców, w tym i Skandynawów.

Gdańskie lotnisko oferuje tanie loty do innych polecanych przez amerykański dziennik miejsc, m.in. do Islandii, która dla turystów stała się dzięki kryzysowi bardziej przystępna finansowo, również greckie Saloniki, które ominęła recesja, a które to są mekką greckich artystów i nie tylko.

Możemy być bardzo dumni z naszych wspaniałych wyróżnionych nadmorskich miast, które w rankingu wyprzedziły inne bardzo piękne i znane miejsca na świecie. m.in. Singapur, który się znalazł na 23 miejscu listy, Saloniki na 38, Budapeszt na 39 i Maiami, które zajęły ostatnią, 41 pozycję na liście.