Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/tanie--loty.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Tanie Loty – Nie ważne jak, byle dolecieć !?

Tanie loty, przeloty, wyloty – BILETY LOTNICZE

Hiszpania – kontrast Costa Tropical

Wybrzeże dwóch pór roku, to tutaj z lata do zimy jest jeden krok, bowiem w jednym miejscu są nagrzane słońcem plaże i tuż obok ośnieżone górskie stoki.

Costa Tropical

3 godzinny lot tanimi liniami lotniczymi z Krakowa lub Wrocławia do Malagi kosztuje zaledwie 250 złotych, dalej za około 30 euro na dzień można wypożyczyć samochód i dojechać do całkiem innego świata – Costa Tropical. Kiedy u nas zima w pełni, tutaj mamy dwa w jednym, ciepłą plażę i białe stoki. Żyć nie umierać.

Costa Tropical to fascynujący region śródziemnomorskiego wybrzeża Hiszpanii, gdzie zima „spotyka” się z latem. Zawdzięcza to położeniu w gorącej Andaluzji u stóp Sierra Nevada, najwyższego pasma górskiego Półwyspu Iberyjskiego. Podobno ze szczytów Sierra Nevada widać Morze Śródziemne, a nawet brzegi Afryki.

Nocleg w hotelu można zarezerwować online na przykład w Almunecar, miasteczko jest przepiękne, najstarsza jego część położona na wzgórzu, którego stoki schodzą wprost do morza. To niewysokie wzniesienie uplecione jest siecią wąskich uliczek. Na skalistej ostrodze nad plażą wznoszą się mury mauretańskiej twierdzy. Położone pośród gajów cytrusowych wyglądają pięknie.

Piękne drzewka cytrusowe są tutaj wszędzie, nad morze zaś prowadzi wspaniała palmowa promenada. Woda w lutym ma około 16 stopni. Nieco ponad godzinę drogi trzeba pokonać do Grenady. Bilet w obie strony z Almunecar kosztuje 12 euro. Największymi jej zabytkami są Alhambra i Ogrody Generalife. Oba wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.. Alhambra była w czasach panowania Maurów potężną, obroną siedzibą emirów, muzułmańskich władców Grenady. Otoczona grubymi murami rezydencja, pełna jest zacisznych miejsc, klombów, alejek wysadzanych krzewami i palmami oraz tryskającą zewsząd wodą. Zachwycający jest także Dziedziniec Lwów z fontanną podpartą na 12 kamiennych lwich grzbietach i renesansowy pałac cesarza Karola V. na sąsiednich wzgórzach położone są wspaniałe ogrody Generalife, które są ozdobą dawnej letniej rezydencji władców Grenady. Na kolejnym wzgórzu leży Albaicin, najstarsza dzielnica Grenady. Tutaj znajduje się Mirador San Nicolas – najpiękniejsze miejsce widokowe. Nic dziwnego, że na mały plac przed białym kościółkiem podążają tłumy turystów. Widok Alhambry na tle ośnieżonych szczytów Sierra Nevady jest niezapomniany.

Z Grenady można dojechać między innymi do stacji narciarskiej Pradollano w Sierra Nevada. Pierwszy śnieg pojawia się już niedaleko od miasta, a z każdym kilometrem szybko go przybywa. Na dole palmy, a 30 kilometrów dalej śnieg jak w Alpach – to niezwykły kontrast.

Pradollano położone jest na wysokości 2100 m. Jest tu około 20 wyciągów i ponad 80 km tras narciarskich. Na stacjach przesiadkowych znajdują się restaurację, gdzie można popijać malagę. To jedyne miejsce w Europie, gdzie po szaleństwie na nartach można skoczyć prosto na plażę. W całym regionie mnóstwo jest zarówno drogi jak i tańszych hoteli, oferujących przytulne pokoje, w cenę często wliczone jest śniadanie.

Category: Podróże