Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/tanie--loty.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Tanie Loty – Nie ważne jak, byle dolecieć !?

Tanie loty, przeloty, wyloty – BILETY LOTNICZE

Linie lotnicze Iberia

Linie lotnicze IberiaIberia Lineas Aereas de Espana jest głównym przewoźnikiem lotniczym na terenie Hiszpanii. Siedziba znajduje się w Madrycie, międzynarodowa siatka połączeń jest realizowana głównie z lotniska Barajas w stolicy i El Prat w Barcelonie. Iberia Airlines wraz z Iberia Regional tworzą Iberia Group.

Oprócz przewozu pasażerów Iberia oferuje utrzymanie samolotów, obsługę lotnisk, systemów i wyżywienie w czasie lotu. Grupa proponuje loty do 102. miejsc w 39. krajach. Umowy code-share z innymi przewoźnikami pozwalają na 90 innych kierunków.

12 listopada 2009 roku osiągnięto wstępne porozumienie z British Airways. Połączenie dwóch przewoźników stworzyło trzecią co do wielkości linię lotniczą pod względem przychodów. Obie firmy działają pod nazwą International Airways Group.

Linie powstały 28 czerwca 1927 roku z inwestycji finansisty Horacio Echeberriety w wysokości 1,1 miliona peset. Loty rozpoczęłto w dniu 14 grudnia 1927 roku. W pierwszym roku firma była sponsorowana przez rząd hiszpański w celu zapewnienia transportu pocztowego między Madrytem a Barceloną. Podczas dyktatury Miguela Primo de Rivera linie lotnicze w Hiszpanii zostały połączone i znalazły sie pod kontrolą państwa. W konsekwencji Iberia została włączona do Compania de Lineas Aereas Subvencionadas SA i zakończyły swoją działalność w dniu 29 maja 1929 roku. Nazwa firmowa nadal była zarejestrowana przez Dyrektora Generalnego Daniela de Araoz y Aréjula. Po wojnie secesyjnej linie działały tylko na terenie kraju.

Linia została znacjonalizowana w dniu 30 września 1944 roku i stała się częścią INI. Jako pierwsze linie lotnicze wykonywały loty do Ameryki Południowej pomiędzy Madrytem a Buenos Aires dzięki samolotom Douglas DC-4. Wkrótce rozpoczęto loty do USA. Ponadto zmiany wprowadzone w Montrealu do Konwencji o międzynarodowym lotnictwie cywilnym 14 czerwca 1954 były liberalne dla Hiszpanii, dzięki czemu rozwinęła się masowaj turystyka czarterowa. W czasie swojego 50. lecia, w 1981 roku Iberia przewiozła w ciągu roku 10 mln. pasażerów. Pod koniec lat 80. przewoźnik zaczął budować interesy w innych hiszpańskich liniach lotniczych – Aviaco , Viva Air , Binter Canarias i Binter Mediterraneo i liniach Ameryki Łacińskiej- Aerolineas Argentinas , Viasa i Ladeco . W 2001 roku Iberia została sprywatyzowana i akcje były notowane na giełdzie papierów wartościowych. W 2002 roku z usług linii skorzystało 500 milionów pasażerów. Było to ukoronowanie 75. lecia firmy. W dniu 5 lutego 2006 r. został oddany nowy terminal 4 na lotnisku Barajas – przewoźnik generuje 60% ruchu w tym porcie, a Iberia weszła do sojuszu Oneworld .