Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/tanie--loty.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Tanie Loty – Nie ważne jak, byle dolecieć !?

Tanie loty, przeloty, wyloty – BILETY LOTNICZE

LOT zrezygnował, Czesi korzystają.

Niskim zainteresowaniem cieszyły się połączenia między Warszawą a Bratysławą, dlatego Polskie linie lotnicze LOT postanowiły zamknąć te rejsy, tak tez się stało w dniu 17 maja bieżącego roku. Początkowo rejsy odbywały się cześć razy w tygodniu, z biegiem czasu wykonywano ich tylko cztery. Brak widoku na jakakolwiek poprawę istniejącego stanu była główną przyczyną podjęcia takie, a nie innej decyzji. Niska rentowność z pewnością nie cieszyła zarządu rodzimego przewoźnika.

linie lotnicze LOT

Pierwsze połączenie PLL LOT odbyło się w roku 1993, jedenaście lat później obecność naszego przewoźnika okazała się nieekonomiczna, i tak dokładnie na sześć lat linia zniknęła ze słowackiego rynku. W roku 2010 powróciła z połączeniem między Warszawą a Bratysławą, zdecydowało o tym zainteresowanie 46 procent Słowaków, którzy samolotami LOT-u podróżowali m.in do Kanady i Stanów Zjednoczonych.

W środę 17 maja br. narodowy przewoźnik Czech Airlines (CSA) uruchomił pięć nowych, bezpośrednich połączeń ze stolicy Słowacji. Rejsy z początkiem czerwca odbywać będą się m.in. do Amsterdamu, Barcelony, Brukseli, Larnaki, Paryża i Rzymu. Bilety lotnicze do kupienia są od 17 maja i cieszą się dużym powodzeniem.

Dokładnie 24 połączenia w tygodniu obsługiwał będzie Boeing 737-500, co ciekawe władze czeskiej linii, w otwarciu połączeń z Bratysławy widzą niebywały potencjał. Decyzja Czechów pokierowana była faktem, że bardzo duża liczba Słowaków wybiera połączeniach tego przewoźnika przez Pragę. Tym bardziej, że Bratysława nie posiada bezpośrednich połączeń do Brukseli, Paryża czy Barcelony, oraz żadnych połączeń np. do Amsterdamu.

Czeska linia lotnicza planuje latać dwa razy w tygodniu do Barcelony, trzy razy w tygodniu do Larnaki oraz cztery razy do Amsterdamu, pięć połączeń wykonywanych będzie do Rzymu, natomiast każdego dnia odbywać się będą rejsy do Paryża.

Category: Linie Lotnicze