Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/tanie--loty.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Tanie Loty – Nie ważne jak, byle dolecieć !?

Tanie loty, przeloty, wyloty – BILETY LOTNICZE

Lotnisko we Frankfurcie

Lotnisko we Frankfurcie nad Menem jest jednym z najważniejszych węzłów lotniczych w Europie. Znajduje się około 12 km na południowy zachód od centrum miasta. Prowadzony jest przez Fraport i bez wątpienia określić go można najbardziej ruchliwym z wszystkich niemieckich lotnisk. Jest jednoczesnie trzecim co do wielkości w Europie i dziewiątym na świecie.

Terminal cargo obsługuje większość destynacji w skali globalnej i odprawiany jest w nim ogrom towarów. W południowej części lotniska od roku 1947. do 2005. znajdowała się się baza amerykańskiego transportu lotniczego. Dopiero gdy nastąpiło przejęcie przez Fraport sytuacja uległa zmianie.

Lotnisko znajduje się w regionie Niemiec, które stanowi drugie co do wielkości skupisko ludzi w Europie środkowo – zachodniej. Megalopolis zdeterminowało rozwój lotniska, jego popularność i rozmiar. Dzięki silnej urbanizacji, sieci kolejowej i wielu autostradach powiązanych z portem w ciąu około dwóch godzin można dotrzeć do Kolonii, Zagłebia Ruhry czy Stuttgartu.

Plany na najbliższą przyszłośc zakładają budowę czwartego pasa strtowego oraz Terminalu 3. Pierwsze zmiany były konieczne przy wprowadzeniu do służby Airbusa A380. Zaistniała potrzeba wzniesienia nowego budynku przystosowanego do samolotu tych rozmiarów.

Prace nad czwartym pasem startowym były kilkakrotnie odsuwane ze względu na ochronę środowiska, ostateczny termin jego oddania szacuje się na rok 2011. Frankfurt jest hubem przewoźnika Lufthansa.

Lotnisko jest podzielone na kilka struktur i stref: pasażerskich, towarowych i ogólnego funkcjonowania. Istnieją dwa terminale pasażerskie. Terminal 1 ze strefami A, B i C oraz Terminal 2 dzielony na strefy D i E. Lufthansa zapewnia również specjalny terminal dla swoich pasażerów podróżujących pierwsza klasą.

Terminal 1 został otwarty 14 marca 1972 roku jako Terminal Mitte ( Terminal Centralny). Został zaprojektowany w nowoczesnym stylu, jest wykonany z polerowanego srebra, a wnętrza ze ściany falistej. Terminal jest podzielony na 3 poziomy. Poziom wyjścia na górnym poziomie, na wysokości gruntu obszar przyjazdów i odbioru bagażu oraz pod spodem terminal kolejowy i podziemny parking. Po drugiej stronie ulicy powstał hotel oraz budynek biurowy (“FAC” = Frankfurt Airport Centre). Terminal 1 ma 420 metrów. Poziomo jest podzielony na trzy obszary A, B i C. Jest zdominowany przez Lufthansę i linie lotnicze zgrupowane w Star Alliance.

Terminal 2 został otwarty w 1994 roku. Dysponuje strefami D i E. Jest wyposażony w sumie w 42. bramki odprawowe.

Lufthansa oferuje Terminal I Klasy, który jest dostępny wyłącznie dla pasażerów lecących Lufthansą First Class, należących do programu Lufthansa Miles & More, a także członków klubu HON, które obsługuje Air Dolomiti, Austrian Airlines Group, Lufthansa, Lufthansa Regional lub SWISS.

W Terminalu na 300 pasażerów, którzy są traktowani z wyjątkową dbałością przypada 200. pracowników. Sukces komercyjny FCT zadecydował o planach otwarcia w Monachium podobnego obiektu.

Category: Linie Lotnicze