Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/tanie--loty.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Tanie Loty – Nie ważne jak, byle dolecieć !?

Tanie loty, przeloty, wyloty – BILETY LOTNICZE

Natura nie sprzyja liniom lotniczym

lotnisko HeathrowLinie lotnicze to najczęściej wybierany środek transportu w ostatnich czasach. Nie jest już to tylko rozrywka dla bogatych. Wręcz przeciwnie, gdyż obniżki w cenach za bilety, szczególnie w tanich liniach lotniczych często są o wiele niższe niż w innych środkach transportu. Bardzo często zdarza się jednak, że z przyczyn niezależnych od przewoźników loty zostają odwołane bądź są realizowane ze sporym opóźnieniem.

Tak stało się i tym razem, gdy z różnych mediów zalewają nas informacje na temat płynu wulkanicznego nad Islandią. Sytuacja z przed roku niestety znów się powtórzyła, niestety w okresie letnim, kiedy mnóstwo osób zaplanowało sobie teraz swoje wczasy aby uniknąć lipcowych i sierpniowych tłumów. Obecnie lotniska brytyjskie odwołały już prawie 500 lotów. Pył niebezpiecznie przesuwa się nad lotnisko Heathrow, które jest jednym z największych lotnisk świata. Przewidywania nie są zbyt optymistyczne, gdyż chmura niebawem ma rozprzestrzenić się nad szkockim niebem, a także nad północną Irlandią i północną Anglią. Dym może dotrzeć także do Skandynawii. Już teraz w Norwegii odwołuje się mnóstwo lotów a pasażerowie utknęli na szkockich lotniskach bądź szukają hoteli w pobliżu portów lotniczych. Popiół stanowi podwójne zagrożenie. Przede wszystkim znacznie ogranicza widoczność, ale także ma negatywny wpływ na kondycję silników. Wulkany Islandii związane są systemem komór i kominów wulkanicznych, które uwalniają nadmiar energii gromadzący się pod wyspą, pełnią także funkcję zabezpieczającą. Gdyby nie wybuchały, wyspa mogłaby wylecieć w powietrze.

Dzięki uchwale komisji europejskiej pasażerowie mogą liczyć na zadośćuczynienie z powodu odwołanych bądź opóźnionych lotów. Niestety nie będzie to odszkodowanie, gdyż loty nie są zrealizowane z przyczyn wyższych, a wiec niezależnych od przewoźników. Pozostaje jednak mieć nadzieję, że linie lotnicze tuż przed najlepszym dla nich okresem, czyli wakacjami będą starali się jak najlepiej przypodobać klientom i gdy tylko będzie to możliwe sprawnie pokierują podniebnym ruchem.

lotnisko Heathrow

Category: Linie Lotnicze