Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/tanie--loty.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Tanie Loty – Nie ważne jak, byle dolecieć !?

Tanie loty, przeloty, wyloty – BILETY LOTNICZE

Niemieckimi liniami w świat

linie lotnicze lufthansaLufthansa to jeden z największych i najpopularniejszych przewoźników. Ich baza mieści się we Frankfurcie nad Renem, który pełni zarazem funkcję największego węzła komunikacyjnego. Na drugim miejscu znajduje się Monachium, w którym także funkcjonuje port lotniczy. Działa on od 2003 roku i pozwala znacznie odciążyć port frankfurcki. Nazwany imieniem Franciszka Józefa Straussa, a częściowo jego właścicielem jest sam przewoźnik, co nie jest zbyt częstym przypadkiem w Europie. Główna siedziba jest położona w Kolonii. Lufthansa należy do międzykrajowego związku przewoźników Star Alliance. O jej prestiżu świadczy rozbudowana flota, obecnie jej zasoby to około 300 samolotów. Między innymi są to: Avro, Airbusy, Boeingi i Bombardiery. Historia Lufthansy sięga 1926 roku. Jej wcześniejsza nazwa to Deutsche Luft Hansa Akiengesellschaft.

Obecna powstała z połączenia niemieckiego powietrza- Luft i Hansa, czyli określenie miast kupieckich, leżących na terenach Morza Północnego i Bałtyku. W okresie powojennym działalność Luflthansy zaczęła się w okolicach lat 50. Dopiero po 1991 roku ich samoloty zaczęły latać do Berlina Zachodniego. Nie bez podstawy znajduje się w czołówce najlepszych przewoźników na świecie.

Lufthansa obsługuje przewozy zarówno regionalne (Lufthansa Regional) jak i służby techniczne (Lufthansa Technic). Prowadzi rozbudowaną działalność w odłamach pokrewnych np. biuro podróży, lotnicze ubezpieczenia transportowe, a także prowadzi usługi szkoleniowe dla załóg. Trzeba przyznać, że właściciele tej linii nie boją się wyzwań i nowości. Ten przewoźnik jest pionierem w wyposażeniu samolotu Boeinga 737, a także, jako jedyny na świecie zakupił inną wersje tych samolotów. W 2004 roku przystąpił także do programu Connextioon, przez co jeszcze bardziej uatrakcyjnił swoją ofertę. Podróżni, bowiem mogą na pokładzie korzystać z Internetu tej samej firmy. Na kadłubach Lufthansy można dostrzec napisy takie jak: Fulda, Marburg czy Erfurt, gdyż jej tradycją jest upamiętnianie nazw niemieckich miast, lub krain.

Category: Linie Lotnicze