Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/tanie--loty.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Tanie Loty – Nie ważne jak, byle dolecieć !?

Tanie loty, przeloty, wyloty – BILETY LOTNICZE

Odkryj szwajcarskie piękno i historię

SzwajcariaSzwajcaria choć nie wielka to bardzo bogata i wcale nie chodzi o pieniądze, lecz bogactwo krajobrazów, historii, architektury i kultury. Tutejsze miasta można odkrywać wiele razy, a i tak za każdym razem znajdziemy coś nowego, niepowtarzalnego. Tubylczy przewodnicy śmieją się, że miasta Szwajcarii maja kieszonkowy format, dlatego łatwo zwiedzać je na piechotę. Każdy kto wybiera się do Szwajcarii na rodzinne wczasy, czy romantyczny weekend, powinien odwiedzić Berno czy Lavaux, pamiętajmy, że wiele zabytków tego kraju znajduję się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, dlatego poniżej, krótko, ale zachęcająco opisane zostaną najciekawsze miasta i miasteczka. Chcąc wybrać się w podróż do tego kraju możemy skorzystać z oferty polskich linii lotniczych LOT, które wykonują loty 3 razy w tygodniu. Na miejscu czeka wiele hoteli o różnym standardzie i cenie. Niestety nocleg w tym kraju nie należy do najtańszych.

W kantonie Ticino natkniemy się na miasteczko Bellinzona, gdzie górują średniowieczne zamki Castelgrande, Castello Montebello i Castello Sasso Corbaro, setki lat temu pełniły funkcję obronną, dziś stanowią ozdobę miasta i znajdują się na liście UNESCO. Czy Monte San Giorgio: zwane też “Góra jaszczurów” w skałach znajdują się skamieliny dawnych dużych zwierząt żyjących w tamtejszym morzu wiele tysięcy lat temu.

Kolejnym miastem godnym polecenia jest stolica kraju, czyli Berno, unikatowy zabytek na liście UNESCO stanowi Stare Miasto. Wysoko ponad rzeką Aare góruje rozległe, choć wyraźnie ogrodzone miasto. Zajmuje ono podłużny półwysep, który przed wieloma wiekami uformowany został przez lodowiec Aare.

Z kolei Gryzonia, a dokładnie miasteczko Chur oferuje atrakcje postaci kolei Retyckich. 130 km w jednym pociągu: linia kolejowa Albula/Bernina jest osią Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na świecie mówi się o niej jak jednej z najbardziej spektakularnych tras kolejowych. Kilkadziesiąt kilometrów dalej, w Müstair znajduje się zabytkowy klasztor św. Jana. W jego wnętrzach można podziwiać wczesnośredniowieczny cykl malarstwa ściennego z IX wieku, a także unikatowe dwunastowieczne obrazy romańskie.

SzwajcariaW regionie Jeziora Genewskiego nie można nie zobaczyć Lavaux, czyli słynnych tarasowych winnic. Na ponad 800 hektarach uprawia się tutaj wybitne szczepy winorośli. Krajowe winno nosi uznanie na całym świecie. Stąd tez można podziwiać piękno Alp i jeziora, a skoro mowa już o jeziorze, warto jest wybrać się w rejs po nim, a widok zamku Chilon z pewnością urzeknie każdego.

Mężczyźni bardzo chętnie wybiorą się do La Chaux-de-Fonds, gdzie produkuje się najlepsze na świecie zegarki, na terenie Jury przemysł ten rozwija się od lat. Szwajcaria oprócz doskonałych banków słynie z produkcji najwyższej jakości czasomierzy. Na koniec warto również zahaczyć o wschodnią Szwajcarię, a dokładnie o St. Gallen, znajduje się tam opactwo ze wspaniałą barokową katedrą, które tworzy wyjątkowy kompleks historycznych budynków w centrum miasta.

Category: Podróże