Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/tanie--loty.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Tanie Loty – Nie ważne jak, byle dolecieć !?

Tanie loty, przeloty, wyloty – BILETY LOTNICZE

Przedświąteczne miasta z bajki

miasta z bajki - świętaKażdego roku przed Świętami Bożego Narodzenia mamy co niemiara krzątaniny. Najpierw ostro pucujemy nasze domy, potem długie godziny spędzamy w marketach i kolejkach, robiąc prezenty i zakupy, a na koniec całe dnie przygotowujemy świąteczne potrawy. Wielu z nas w ogóle nie wyobraża sobie innego przedświątecznego scenariusza jak właśnie taki. W bożonarodzeniowy nastrój wprowadzają nas świąteczne ekspozycje sklepowe. Prawdziwą atmosferę przedświątecznego oczekiwania, można jednak poczuć na wręcz autentycznie bajkowych, bożonarodzeniowych jarmarkach Europy.

Gdzie na korzennego grzańca

Najbliżej na takie jarmarki mamy do Niemiec, Austrii, Szwajcarii oraz do włoskiego Południowego Tyrolu. Większość ich wystartowała już w ostatnim tygodniu listopada. Najczęściej na tygodniu są otwarte od godz. 10 do godz. 20-21, a w weekendy dłużej, a i atrakcji na nich wtedy jest o wiele więcej. Na taki jarmark możemy wybrać się rodzinnie bądź z grupą przyjaciół. Pojechać możemy własnym środkiem transportu, autobusem, pociągiem, bądź najszybszym ze wszystkich środków lokomocji, samolotem. W przypadku tego ostatniego warto przestudiować i dopasować miejsce jarmarku do serwowanych w tamtym kierunku tanich lotów. Europa jest mocno opanowana przez tanie linie lotnicze i głównie w ich ofertach należy szukać tanich biletów lotniczych. Taki wyjazd możemy zaplanować na dłużej niż jeden dzień. Jadąc jednak na weekend do miasta organizującego znane jarmarki, z wyprzedzeniem musimy zarezerwować sobie nocleg.

Miasta jak z bajki

Historia adwentowych jarmarków sięga XIV wieku. Odbywają się one pod gołym niebem, na centralnych placach miast. Pełne ozdób, zabawek, pierników i łakoci drewniane budy rozstawiane są zazwyczaj wokół gigantycznych rozmiarów choinek. W tak świątecznej atmosferze na rozgrzewkę napić się tu możemy korzennego grzańca i zagryźć go prażonymi migdałami. Spacerując między straganami poczujemy unoszący się w powietrzu aromat bakalii, ciast, korzennego grzanego wina, prażonych orzechów i migdałów, grillowanych kiełbasek. W pobliżu takich jarmarków na skwerach i w parkach pojawiają się lodowiska. Jarmarkom towarzyszą kolędy, wystawy szopek, pochody z pochodniami, koncerty, występy artystyczne, pokazy fajerwerków, wesołe miasteczka i warsztaty dla dzieci. Na straganach wystawione jest wszystko, co z tymi świętami jest związane. Najbardziej cenione są wyroby rękodzielnicze.

Najpopularniejsze jarmarki Europy

Stolica Niemiec ma w tym roku prawie 60 wielotematycznych jarmarków. Najbardziej klimatyczny znajduje się na placu Gendarmenmarkt. Rozbrzmiewa na nim jazz, muzyka klasyczna, posłuchać można chórów i zespołów gospel. Z tradycji i historii słynie odbywający się w scenerii wielowiekowych kamieniczek, monumentalnego zamku i XV-wiecznych murach z kilkoma basztami, magiczny jarmark w Norymberdze. Tegoroczny jarmark w Dreźnie odbywa się już 578 raz, a największy i najsłynniejszy jarmark adwentowy Austrii odbywa się na placu ratuszowym Wiednia.

Category: Podróże