Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/tanie--loty.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Tanie Loty – Nie ważne jak, byle dolecieć !?

Tanie loty, przeloty, wyloty – BILETY LOTNICZE

Ryanair dogadza Polakom

RyanairKilka nowości pojawi się w ofercie irlandzkie przewoźnika wraz z początkiem letniego sezonu. Jedną z nich z pewnością jest uruchomienie z dniem 25 marca pierwsze w historii Wrocławia połączenie do Pizy. Każdy kto chce zobaczyć krzywą wieżę, będzie miał taką możliwość dwa razy w tygodniu, w środku tygodnia czyli w środy oraz w weekendowa niedzielę. Samoloty do serca Toskanii startować będą o 18:30 w środy, natomiast o 19,55 w niedziele, czas podróży to zaledwie dwie godziny, a już możemy się przenieść w magiczne miejsce. Wielu klientów zgłaszało zapytania w sprawie tego kierunku, jak widać potrzeby pasażerów zostały dostrzeżone, władze linii lotniczych Ryanair również zauważają potencjał turystyczny Pizy. Warto wspomnieć, że Piza została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO za swój plac Piazza dei Miracoli ze słynną krzywą wierzą,

Oprócz połączenia do Pizy, wrocławskie lotnisko zaproponuje swoim klientom również połączenia m.in. na Maltę, Kretę, do Paryża – Beavuais, Wenecji-Treviso, Malmö i Bournemouth. Rozwój siatki przewoźnika z lotniska we Wrocławiu ma swój bezpośredni związek z uruchomieniem tam pierwszej polskiej bazy operacyjnej linii Ryanair.

Również Poznań może pochwalić się nowymi kierunkami, już od 4 kwietnia Ławica zaproponuje pasażerom loty m.in. do Bolonii we Włoszech., natomiast od pierwszego lutego dostępne jest połączenie ze Szczecina do Edynburga. Bolonia w systemie rezerwacyjnym dostępna będzie dwa razy w tygodniu, zresztą podobnie jak Piza również w środy i niedziele.

Irlandzki przewoźnik oferuje z poznańskiej tylko 12 kierunków, trzy z nich obierają azymut na Włochy ( Bolonia, Mediolan i Rzym ), bilety można nabyć na stronie internetowej linii Ryanair. Z Portu Lotniczego Szczecin Goleniów Ryanair oferuje cztery kierunki, trzy w Wielkiej Brytanii (Londyn, Liverpool i Edynburg) i jeden w Irlandii (Dublin). Połączenie to było już realizowane ze szczecińskiego lotniska, było to 2007 roku, wtedy rejsy obsługiwała linia Centralwings.

Ostatnie miesiące 2011 roku okazały się Ryanaira bardzo dobre, przewoźnik może pochwalić się zyskiem w wysokości 15 mln euro, to świetna wiadomość tym bardziej, w analogicznym okresie poprzedniego roku linia notowała straty na poziomie 10 milionów euro. Jak twierdzi prezes O’Leary zysk jest wynikiem programu oszczędnościowego, w wyniku którego aż 80 samolotów zostało uziemionych, tym samym zaoszczędzono wiele tysięcy ton paliwa. Wpływ na te 15 milionów miała również pogoda, która była bardzo łaskawa stąd technicy mogli dużo zaoszczędzić materiałów do odladzania samolotów.

Wszystko wskazuje na to, że końcowo roczny trend może utrzymać się w pierwszym kwartale 2012 roku, dla przewoźnika może to oznaczać wzrost całkowitego zysku z szacowanych 440 milionów euro do nawet 480 milionów.

Prezes podkreśla również zasługi nowych baz i tras jakie uruchomiono w 2011 roku, życzeniem, ale również oczekiwaniem jest podobne działanie nowych pięciu baz, które rozpoczną działalność już w marcu.